Tuesday, 28 February 2012

ישראל לא מזהירים לפני ארה"ב לתקוף באיראן

פקידי sraeli אומרים שהם לא יזהיר בארה"ב אם הם מחליטים לשגר מתקפת מנע נגד מתקני הגרעין של איראן, על פי גורם אמריקני 1 המודיעין מכירים את הדיונים.

ההצהרה, נשא בשורה של פרטיות, ברמה העליונה שיחות, קובע הטון מתוחה לקראת פגישות בימים הקרובים בבית הלבן ועל גבעת הקפיטול.גורמים רשמיים אמרו כי אם בסופו של דבר הם מחליטים שביתה יש צורך, הם היו לשמור על האמריקאים בחושך כדי להקטין את הסבירות כי ארה"ב תהיה אחראית על כך שלא להפסיק תקיפה פוטנציאלית של ישראל.


ארה"ב עובדת עם ישראלים במשך חודשים לשכנע אותם כי הפיגוע היה רק עיכוב זמני לתוכנית הגרעין של איראן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק העביר את המסר לראש ברמת מבקרים ארה"ב במדינה, לרבות יו"ר המטות המשולבים, יועץ הבית הלבן לביטחון לאומי, ומנהל המודיעין הלאומי, ואת הדף מחוקקים בארה"ב כולם מנסים לסגור את הפער האמון בין ישראל לארה"ב על כיצד להתמודד עם שאיפותיה הגרעיניות של איראן.

נתניהו העביר את אותו המסר לכל האמריקנים שנסעו לישראל לשיחות, אמר גורם אמריקני.

הבית הלבן לא הגיב לבקשות תגובה, ועל הפנטגון משרד ראש המודיעין הלאומי סירב להגיב, וכך גם שגרירות ישראל.

איראן טוענת תוכנית הגרעין שלה היא למטרות שלום, אך הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית גייסה אזעקות כי העשרת האורניום עלולה להיות סימן מקדים לבניית נשק גרעיני.


ארה"ב הודיעה כי אינו יודע אם טהרן החליטה weaponise החומר הגרעין שלה והניחה אותו על טיל או התקן אחר הלידה.

אזהרה סוד סביר לדאוג פקידים אמריקאים ולהתחיל בפגישות בדרג גבוה עם ישראל וארה"ב רחוקים זה מזה כיצד להתמודד עם איראן.

אבל החלטה ברורה להשאיר את ארה"ב בחושך גם נובע התסכול של ישראל עם הבית הלבן. לאחר ביקורו של היועץ לביטחון לאומי טום Donilon בפרט, הם השתכנעו האמריקאים לא לנקוט פעולה צבאית, ולא ללכת יחד עם פעולה חד צדדית על ידי ישראל נגד איראן.

הישראלים הגיעו למסקנה שהם יצטרכו לקיים שביתה באופן חד צדדי - נקודה הם עשויים לתקוע בבית בסדרה של פגישות בשבועיים הקרובים בוושינגטון, אמר הגורם.

ברק ייפגש עם הממשל העליון ובכירים בקונגרס במהלך ביקורו. נתניהו מגיע לוושינגטון לפגישות עם הנשיא ברק אובמה בשבוע הבא.

אזהרה מאחורי הקלעים שמסווה את חזית מאוחדת פומבית בין שני הצדדים ניסו לעצב עם הדיפלומטיה מעבורת לבירות של זה.


"זה הושטת חסר תקדים לישראל כדי לוודא שאנו עובדים יחד כדי לפתח תוכנית כדי להרתיע את איראן מלפתח נשק גרעיני," וכדי לשמור עליהם מפני הטרור ייצוא, אמר מרילנד הנציג ההולנדי Ruppersberger, דמוקרט העליון על ועדת המודיעין בבית.הוא נסע לשם יחד עם יו"ר ועדת המודיעין, נציג מייק רוג'רס, הרפובליקנית במישיגן, כדי לענות על ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון, יחד עם גורמים אחרים."דיברנו על כך סנקציות עובדים והם הולכים לקבל הרבה יותר אגרסיביים", הוסיף Ruppersberger.הם גם דיברו על הצגת חזית אחידה לאיראן, כדי להתמודד עם דיווחים בתקשורת כי שתי המדינות הם מסוכסכים על איך ומתי לתקוף את איראן."אנחנו צריכים ללמוד מצפון קוריאה. כל אלה (שלום) מדבר השתהות והם פיתחו נשק גרעיני", אמר."אנחנו הולכים לשלוח הודעה, מספיק זה מספיק, השתהות נגמר ... כל האופציות נמצאות על השולחן"."קיבלתי את התחושה כי ישראל רצינית מאוד על השביתה על תוכנית הנשק הגרעיני שלהם", אמר רוג'רס ל-CNN ביום שני."זה החשבון שלהם כי הממשל ... הוא לא רציני לגבי תוצאה צבאית של ממש לאיראן להתקדם."הם מאמינים שהם יצטרכו לקבל החלטה על דעת עצמם, בהתחשב היציבה הנוכחית של ארצות הברית", הוסיף.המודיעין האמריקני ואת פקידי פעולות מיוחדות ניסו לשמור על דיאלוג הולך עם ישראל, למרות המבוי הסתום ברמה גבוהה, שיתוף עם אותם אפשרויות כמו לאפשר לישראל להשתמש בבסיסים של ארה"ב באזור שממנו להשיק כגון שביתה, כדרך לוודא שהישראלים נותנים האמריקאים ראש בראש, על פי רשמי בארה"ב, עובד לשעבר של ארה"ב עם הידע של התקשורת.שיתוף הפעולה השתפר שיתוף המודיעין באזור, על פי 1 הנוכחי 1 לשעבר הרשמי בארה"ב.ישראל מספקת מידע חשוב על סוריה למשל, עכשיו, כי ארה"ב סגרה את שגרירותה והוציא את שני הדיפלומטים שלה ופקידי מודיעין המוצבים שם, אמר גורם אמריקני.  

No comments:

Post a Comment